Chcete dosiahnuť svoje fitness ciele rýchlejšie a efektívnejšie? Okrem poctivého tréningu vám k tomu môžu pomôcť aj doplnky stravy. Pri tréningu je dôležité mať nielen správne cvičebné rutiny, ale aj vhodné doplnky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele a získať maximum zo svojho výkonu.

Proteín

Proteín je základným stavebným kameňom svalov a jeho príjem je kľúčový pre regeneráciu a rast svalov po tréningu. Proteínový prášok je praktický spôsob, ako zabezpečiť dostatočný príjem proteínu, najmä ak máte ťažkosti s dosiahnutím odporúčanej dávky z potravy. Najbežnejšie sú srvátkový, kazeínový a rastlinný proteín. Odporúča sa užívať 20-40 gramov proteínu po tréningu.

BCAA (Rozvetvené Aminokyseliny)

BCAA sú esenciálne aminokyseliny, ktoré hrajú kľúčovú úlohu pri regenerácii svalov a zabraňujú rozkladu svalových vlákien počas tréningu. Ich príjem počas tréningu môže zvýšiť vytrvalosť a zlepšiť regeneráciu svalov. Odporúča sa užívať 5-10 gramov BCAA pred alebo po tréningu.

Kreatín

Kreatín je jedným z najskúmanejších doplnkov pre zvyšovanie svalovej hmoty a výkonu. Zvýšenie hladiny kreatínu vo svaloch môže zlepšiť výkonnosť pri krátkodobých intenzívnych cvičeniach a podporiť rýchlejšiu regeneráciu svalov. Odporúča sa užívať 5-10 gramov kreatínu denne, ideálne pred alebo po tréningu.

Beta-Alanín

Beta-Alanín je ďalším populárnym doplnkom, ktorý pomáha zvyšovať vytrvalosť a odolnosť voči únave. Jeho príjem môže znížiť pocit únavy počas intenzívnych tréningov a umožniť vám vydržať dlhšie a výkonnejšie.

Omega-3 Mastné Kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny majú protizápalové vlastnosti a môžu pomôcť zmierniť svalové bolesti a zápal po tréningu. Príjem omega-3 mastných kyselín tiež podporuje celkové zdravie srdca a zlepšuje zápalové procesy v tele.

 

Pri výbere doplnkov je dôležité mať na pamäti individuálne potreby a ciele každého jednotlivca. Pred začatím užívania nových doplnkov sa odporúča konzultovať s lekárom alebo špecialistom na výživu. Tréningujte tvrdo, stravujte sa rozumne a doprajte telu to, čo potrebuje. S trochou stratégie a správnymi doplnkami dosiahnete svoje fitness sny!

hello@leadmedia.sk | gymhero.sk